Uzyskałeś przychody w 2016 roku? Nie zapomnij rozliczyć podatek

Posted on 16/07/2018 12:14pm

Każda jednostka która zamieszkuje obszar naszego kraju, również jeżeli nie jest tutaj obywatelem, a posiadała przychody w minionym roku, powinna rozliczyć podatek za rok 2016. Jeżeli ktokolwiek zaniedba tego przymusu, może spotkać się z konkretnymi konsekwencjami finansowymi a również prawnymi, dlatego najlepiej wykonać tę rzecz jak najszybciej. Współcześnie mamy do dyspozycji liczne opcje rozliczania podatku, zarówno te standardowe, oraz elektroniczne a nawet wirtualne. Która z nich będzie najwłaściwsza dla ciebie?
Jeśli posiadasz chociażby najmniejszą orientację w świecie cyfrowym, najsłuszniejszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie zaopatrzenie się we właściwy program PIT. Tego typu aplikacje dostępne są za darmo po wpisaniu odpowiedniej frazy do naszej wyszukiwarki, trzeba je pobrać i zainstalować-program podatkowy. Następujący później proces wypełniania deklaracji podatkowej jest niezwykle łatwy, bowiem program PIT jest intuicyjny. Trzeba podążać za instrukcją krok za krokiem. Na koniec trzeba wydrukować skończony PIT i wysłać do swojego urzędu pocztą. Jeżeli jednak chcemy, możemy wysłać PIT 2016 drogą elektroniczną. Należy w tym celu zainstalować odpowiedni program i wypełnić deklaracje jak w przypadku standardowego programu. Po czym, używając podpisu elektronicznego, można wysłać PIT bez potrzeby drukowania potwierdzenia.
Analiza podatkowa
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Co jednak zrobić jeśli jesteśmy jednostką nieobeznaną z komputerami, która nie ma pojęcia jak zainstalować program PIT? Nic straconego, możemy złożyć zeznanie w ten sam sposób, w jaki dokonywano tego przez lata. Wystarczy udać się do naszego urzędu skarbowego po właściwy druczek, który otrzymamy bezpłatnie. Następnie trzeba go prawidłowo wypełnić. Jeżeli nie mamy pojęcia jak to się robi, możemy zapytać urzędnika o pomoc, jest on zobligowany jej nam udzielić. Jednak im bliżej terminu składania zeznania PIT 2016, tym dłuższe kolejki w placówkach, dlatego możemy mieć kłopot ze znalezieniem pomocy. Na szczęście w czasie rozliczeniowym, bardzo dużo banków oraz urzędów pocztowych proponuje bezpłatne wypełnianie zeznań przez odpowiednio wyszkolone osoby.
Jeśli potrzebujesz rozliczyć swój podatek PIT 2016, możesz dokonać tego, nie ruszając się z mieszkania, drogą wirtualną. Jeśli nie posiadasz podpisu elektronicznego, musisz wydrukować kopię i wysłać drogą tradycyjną. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem . Jeśli jednak nie potrafisz posługiwać się laptopem, możesz w swym oddziale skarbowym dostać odpowiedni druk oraz pomoc w jego rozwiązaniu.

Tags: bank, pomysł, sposób, metody