W dzisiejszych czasach migracja zarobkowa nikogo już nie szokuje - korzysta z niej wiele osób na świecie

Posted on 06/12/2021 7:43am

Wędrówka za chlebem jest naturalnym następstwem globalizacji. Co poniektórzy przeprowadzają się tam, gdzie łatwiej im znaleźć pracę lub tam gdzie zapłacą za nią więcej.
pracownik fabryki
Author: darkday
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko wyjeżdża się niedaleko - do sąsiedniego państwa, a niekiedy pokonuje się tysiące mil przepływając nawet morza.


W naszym kraju najliczniejszą grupę pracowników z poza Polski stanowią Ukraińcy. W sporej części są to pracownicy, którzy przyjeżdżają do nas zarobić, ale ich bliscy są na Ukrainie. Najczęściej możemy ich spotkać w sferze: budowlanej (mężczyźni) i sprzątającej (kobiety). Pracownicy z Ukrainy mają w naszym kraju o tyle łatwiej, że nasze języki są podobne, więc odchodzi najcięższa bariera, czyli brak możliwości dogadania się z pracownikiem.

Jeżeli chodzi tymczasem o leasing pracowników to niezmiernie często występuje on, gdy firma "podnajmująca" robotnika planuje ograniczyć stałe opłaty zatrudnienia oraz uchronić się przed brakiem robotników, kiedy któryś jest na urlopie lub zwolnieniu od lekarza. Bardzo często leasing (leasing przez internet) pracowników z Ukrainy wiąże się jeszcze z dodatkowymi plusami, otóż spółka "wynajmująca" nie powinna niepokoić się o dokumenty dla pracownika nie z UE, takie jak: pozwolenie na pobyt oraz zezwolenie na zatrudnienie. Tymi rzeczami trudni się firma początkowo zatrudniająca pracownika- grupapcg.pl.
Pracownicy z Ukrainy są w naszym kraju bardzo poszukiwani - są bardzo profesjonalni i bezproblemowo się integrują. To niebagatelny plus.

Tags: czas, wyniki, problem, zajęcie