W dzisiejszych czasach potrzebne są porządne projekty i wybitni specjaliści

Posted on 19/12/2018 7:33am

Aktualnie nie za bardzo liczą się średniej jakości projekty, tak samo jak nie ma miejsca dla fachowców, którzy umieją „trochę tego i trochę tamtego”. Tak rzeczywiście najbardziej istotne są projekty ambitne, rewolucyjne lub choćby solidne, a również ludzie, którzy są w stanie zarządzać takimi projektami. To jest dopiero sztuka, aby połączyć te dwie sfery, najbardziej dostosowanych narzędzi i właściwych ludzi na właściwych miejscach. To jak najbardziej przynosi najlepsze rezultaty.


szkolenie
Author: Sarvodaya Shramadana Movement
Source: http://www.flickr.com
Jak to w sumie osiągnąć? Nie ma na to prostej recepty, bo rzadko przychodzą na świat ludzie o niesamowitych umiejętnościach. Nic jednak straconego, gdyż nie każdy musi być od razu geniuszem, najbardziej istotne są różnorodne szkolenia, które zaprowadzą nas do tego celu. Jeśli chodzi o zarządzanie poważnymi projektami, to najważniejsze certyfikacje to prince2 egzamin i Cobit 5.

Prince 2 to zarządzanie projektami, metodyka oparta na produktach. Co istotne, stosować ją można, ażeby zarządzać i sterować projektami różnorodnego rodzaju i różnej wielkości. Metodyka Prince 2 została po raz pierwszy opublikowana w 1996 roku, jako standardowa metoda zarządzania projektami, jakie mogą pochodzić z różnych biznesowych gałęzi.

Dzięki swojej niezawodności prędko stała się bardzo popularna, przykładowo w Wielkiej Brytanii stała się powszechnie stosowaną metodą. Stale jednak zyskuje duże uznanie na całym świecie.

Jeżeli prezentowany na tej stronie post okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć również (https://satysfakcjazpracy.pl/) również inny podobny materiał.

najbardziej istotne w tej metodzie jest źródło, czyli PROMPT – Project Resource Organisation Management Planning Technique. To projekty informatyczne opracowane w latach siedemdziesiątych przez prywatną firmę Simpact Systems Limited. W późniejszym okresie wzbogacono tę metodykę o zarządzanie jakością. Na szkolenia zakończone egzaminem można się zapisać na stronie

Cobit 5, to program doceniany na całym świecie. Zapewnia on pogląd biznesowy (end-to-end) w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem. Skupia się na przedsiębiorstwach z dziedziny technologii informacyjnych wysuwając na pierwszy plan centralną rolę informacji i technologii w kreowaniu wartości dla firm każdego typu. Cobit 5 to dobre zasady, narzędzia analityczne, praktyki i modele, jakie określają najlepsze przywództwo, znajdują się w tym również wytyczne pochodzące od ekspertów i przedsiębiorstw w dziedzinie zarządzania informacją całego świata.

Cobit 5 oferuje najbardziej istotne wytyczne dla personelu wykonawczego, a również dla osób, jakie podejmują istotne decyzje odnoszące się do korzystania z technologii. Program pomaga liderom wielu firm, aby zaspokoić wymagania każdego z interesariuszy w całym przedsiębiorstwie, maksymalizacje również w sposób profesjonalny wartość uzyskaną z informacji i technologii.

Tags: szkolenia, Zarządzanie, Prince 2