W dzisiejszych czasach potrzebne są porządne projekty i wybitni specjaliści

Posted on 19/11/2020 7:54am

Aktualnie nie za bardzo liczą się średniej jakości projekty, tak samo jak nie ma miejsca dla fachowców, którzy umieją „trochę tego i trochę tamtego”. Tak rzeczywiście najbardziej istotne są projekty ambitne, rewolucyjne lub choćby solidne, a również ludzie, którzy są w stanie zarządzać takimi projektami. To jest dopiero sztuka, aby połączyć te dwie sfery, najbardziej dostosowanych narzędzi i właściwych ludzi na właściwych miejscach. To jak najbardziej przynosi najlepsze rezultaty.

szkolenie
Author: Sarvodaya Shramadana Movement
Source: http://www.flickr.com
Jak to w sumie osiągnąć? Nie ma na to prostej recepty, bo rzadko przychodzą na świat ludzie o niesamowitych umiejętnościach. Nic jednak straconego, gdyż nie każdy musi być od razu geniuszem, najbardziej istotne są różnorodne szkolenia, które zaprowadzą nas do tego celu. Jeśli chodzi o zarządzanie poważnymi projektami, to najważniejsze certyfikacje to prince2 egzamin i Cobit 5.

Prince 2 to zarządzanie projektami, metodyka oparta na produktach. Co istotne, stosować ją można, ażeby zarządzać i sterować projektami różnorodnego rodzaju i różnej wielkości.

Poszukujesz interesujących danych na przedstawiany temat? Na pewno po przejściu do wpisu (https://programylojalnosciowe.pl/) odnajdziesz takie wiadomości, które będą dla Ciebie niezwykłe.

Metodyka Prince 2 została po raz pierwszy opublikowana w 1996 roku, jako standardowa metoda zarządzania projektami, jakie mogą pochodzić z różnych biznesowych gałęzi.Dzięki swojej niezawodności prędko stała się bardzo popularna, przykładowo w Wielkiej Brytanii stała się powszechnie stosowaną metodą. Stale jednak zyskuje duże uznanie na całym świecie. najbardziej istotne w tej metodzie jest źródło, czyli PROMPT – Project Resource Organisation Management Planning Technique. To projekty informatyczne opracowane w latach siedemdziesiątych przez prywatną firmę Simpact Systems Limited. W późniejszym okresie wzbogacono tę metodykę o zarządzanie jakością. Na szkolenia zakończone egzaminem można się zapisać na stronie

Cobit 5, to program doceniany na całym świecie. Zapewnia on pogląd biznesowy (end-to-end) w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem. Skupia się na przedsiębiorstwach z dziedziny technologii informacyjnych wysuwając na pierwszy plan centralną rolę informacji i technologii w kreowaniu wartości dla firm każdego typu. Cobit 5 to dobre zasady, narzędzia analityczne, praktyki i modele, jakie określają najlepsze przywództwo, znajdują się w tym również wytyczne pochodzące od ekspertów i przedsiębiorstw w dziedzinie zarządzania informacją całego świata.

Cobit 5 oferuje najbardziej istotne wytyczne dla personelu wykonawczego, a również dla osób, jakie podejmują istotne decyzje odnoszące się do korzystania z technologii. Program pomaga liderom wielu firm, aby zaspokoić wymagania każdego z interesariuszy w całym przedsiębiorstwie, maksymalizacje również w sposób profesjonalny wartość uzyskaną z informacji i technologii.

Tags: szkolenia, Zarządzanie, Prince 2