Kiedy można prosić o wydanie faktury na podstawie paragonu?

Posted on 22/06/2018 10:04am

Dokładne informacje na temat wystawiania paragonów oraz faktur musi znać każdy kasjer. Czy aby na pewno tylko on? Informacje dostępne na profesjonalnie przygotowanych stronach internetowych, przykładowo zawierające rozporządzenie Ministra Finansów w tych obszarach, są rewelacyjnym źródłem wiedzy dla klientów.

To, co powinna zawierać faktura jest tam dokładnie określone, co jest wyjątkową wygodą . Możemy się dowiedzieć przykładowo o tym, że fakturę może wystawić funkcjonujący w rejestrze podatnik VAT czynny. Standardowa, uregulowana prawnie faktura powinna zawierać m.in. datę jej wystawienia, sporo niezbędnych numerów określających sprzedawcę i kupującego, lecz też nazwę towaru czy usługi.

Znane i nieznane nam funkcje pieniądza

segregatory z dokumentami
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Jakie są funkcje pieniądza ? To pytanie zadali niejednokrotnie internauci, którzy poprzez przekierowanie znaleźli się na odpowiedniej stronie internetowej. Pieniądz jest głównie efektywnym miernikiem wartości, gdyż za pomocą ceny można określić kolejne towary. W ten sposób mamy szanse zestawiać ze sobą ceny różnych towarów i wybrać jak najkorzystniejszy. Pieniądze pełnią też funkcję środka cyrkulacji, to znaczy obiegu. Wskazuje to na pośredniczenie w transakcjach, podczas jakich następuje równoczesne przekazanie towaru oraz pieniądza między wszystkimi uczestnikami takiej transakcji. W dodatku wśród funkcji pieniądza wymienia się to, że stanowi środek tezauryzacji. Oznacza to nic innego jak gromadzenie skarbu i rezerw. http://www.cenabiznesu.pl/-paragon-jako-podstawa-ujecia-wydatku-w-kosztach http://cenabiznesu.pl/-money-makes-the-world-go-round-funkcje-pieniadza-we-wspolczesnym-swiecie http://www.cenabiznesu.pl/-vat-2014-nievatowiec-tez-moze-wystawic-faktureSytuacje, które pozwalają na wydawanie faktury na podstawie paragonu

Faktura na podstawie paragonu jest w wielu przypadkach wystawiana bezproblemowo . Można trafić jednak na taką sytuację, że przedsiębiorca początkowo otrzymuje paragon, a w dalszym okresie prosi sprzedawcę o wystawienie na jego podstawie faktury. Jest szansa odmowy po upłynięciu danego terminu. Jeśli przedsiębiorca proszący o paragon nie podkreśli od razu, zanim zostanie wygenerowany, że nie jest osobą prywatną, jednak pragnie kupić daną rzecz czy skorzystać z usługi na koszt firmy, może mieć problem z cofnięciem transakcji.

Tags: usługi, towary, kasjer