W jaki sposób Unia Europejska pomaga Polakom?

Posted on 21/06/2018 10:38pm

Ostatnimi czasy krytykowanie Unii Europejskiej jest szalenie rozpowszechnione. Jednak trzeba wiedzieć, że choć faktycznie Unia ma wiele wad, to jednak nie jest powiedziane, iż pod każdym względem jest ona czymś beznadziejnym.


pole - rolnictwo
Author: HintenRum
Source: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, iż Unia dała Polakom bardzo dużo dobrego. Choć nie jestem może wielkim orędownikiem Unii, to staram się być w miarę obiektywny. Chciałbym na początku napisać odnośnie na temat atutów mających związek z prowadzeniem biznesu. Jak mikro przedsiębiorcy mogą zarabiać na UE?

A choćby godne zainteresowania są programy unijne dla małych firm jak - charakteryzują się one tym, że jeśli w odpowiedni sposób wypełnimy wniosek, to znacząco zwiększamy swoje szanse na odniesienie sukcesu. Zwłaszcza, iż przecież bardzo często owe pieniądze są duże - relatywnie. Jakiś czas temu mój znajomy założył biznes - za unijne pieniądze - http://www.account-pl.eu/ -. Na początku był zarejestrowany w UP jak bezrobotny, bo tylko bezrobotni mogą pozyskać takową pomoc. Takie dotacje są w porządku, choćby z tego powodu, iż najzwyczajniej w świecie pozwalają Polsce gonić Francję oraz pozostałe bogate kraje.

Naturalnie programy UE wzbudzają wielkie kontrowersje, chociażby z tego powodu, że w końcu unijne pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw mieszkania) i tak pochodzą z pieniędzy podatników, ale uważam, iż taka pomoc ma wiele sensu. Chciałbym również odrobinę napisać na temat rolnictwa. Czy zdajesz sobie sprawę drogi rolniku, iż to właśnie dzięki funduszom unijnym nareszcie można o wiele lepiej radzić sobie z prowadzeniem gospodarstwa? Znam sporą ilość rolników, którzy twierdzą, że programy unijne dla rolnictwa to coś niesamowitego. Sądzę, iż sensownie rozdzielana pomoc unijna ma wielki sens. Zapewne większość osób zgadza się ze mną (więcej o ofercie dla rolnictwa).

Należy jednak mieć na uwadze, że w wielu przypadkach te pieniądze są przejadane. Trudno myśleć, iż bezsensowne rozdawanie pieniędzy to coś pozytywnego. W szczególności, że w końcu w naprawdę wielu przypadkach pieniądze z Unii Europejskiej są marnotrawione. Bardzo krótko podsumowując: Unia Europejska daje całkiem sporo mieszkańcom Polski, lecz należy zwrócić uwagę, że nie zawsze wiemy w jaki sposób spowodować, iż te pieniądze zostaną pomnożone. A przecież chcemy, aby nareszcie Polska wykorzystała własne szanse.

Tags: polska, pieniądze, firmy, związek, środki