W jaki sposób zaplanować przeprowadzkę biura, aby uniknąć dużego stresu i zbyt wysokich kosztów?

Posted on 12/07/2021 10:33am

Gdy lokal biurowy przestaje spełniać nasze wymagania lub gdy po prostu staje się za mały, nadchodzi czas jego przeniesienie. W tej sytuacji najważniejszą sprawą staje się problem przetransportowania mebli i całego wyposażenia do nowego lokalu. Jak trzeba zaplanować przeprowadzkę, aby przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów?

biuro spakowane w kartony - przeprowadzka
Author: Christian Reese
Source: http://www.flickr.com
Przed zorganizowaniem przeprowadzki należy zebrać wszystko, co należy do naszego biura i podjąć decyzję, czy wszystkie rzeczy będą nam potrzebne w nowej lokalizacji i czy trzeba je tam przewieźć. Jak wiadomo firmy wykonujące przeprowadzki biur zwykle wysoko wyceniają usługi, dlatego warto zmniejszyć transportowany sprzęt do absolutnego minimum. Musimy również starannie przemyśleć czas przeprowadzki tak, by nie wypadła ona np. w czasie wykonywania ważnego i dużego zlecenia. Trzeba liczyć się z tym, że przewiezienie rzeczy zajmie dużo czasu, a oswojenie się z nowym biurem także nie przyjdzie od razu. Później trzeba odpowiednio zabezpieczyć meble tak, by nie zepsuły się one podczas przewożenia i żebyśmy mogli je później łatwo odnaleźć.

Chcesz pogłębić własną wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej (http://max-meble.pl/) wiadomości.

Następnym krokiem jest wykupienie usług dobrej firmy wykonującej przeprowadzki biur. Przed spisaniem umowy z usługobiorcą trzeba bezwzględnie dowiedzieć się, które usługi znajdują się w cenie. Może bowiem zdarzyć się tak, że firma zajmuje się wyłącznie przewozem rzeczy, natomiast rozładunek i załadunek mebli będziemy musieli wykonać samodzielnie (przeprowadzki biur na zamówienie). Podczas wyboru firmy oferującej przeprowadzki biur dobrze jest kierować się przede wszystkim refleksjami poprzednich klientów i poprosić ich o dobre referencje. Jeśli mogą oni pochwalić firmę za profesjonalne wykonanie pracy, możemy bez obaw podpisać z nim umowę. W ten sposób unikniemy też nieuczciwych firm, które mogłyby narazić nas na dodatkowe koszty lub przedłużyć cały proces.

Istotne jest również, żeby jeszcze przed przewiezieniem rzeczy rozplanować wystrój nowego biura ( więcej tutaj). Sprawi to, że unikniemy zamętu tuż po przytransportowaniu sprzętów na nowe miejsce. Dzięki temu będziemy już na wstępnie wiedzieć jak je ustawić tak, by nie pracować za długo w otoczeniu wielu kartonów, w których nic nie można odnaleźć.

Tags: transport, przeprowadzka, przewóz, lokal biurowy