W jaki sposób zdobyć odszkodowanie za wypadek w UK?

Posted on 04/08/2019 7:16am

Emigrując do pracy za granicę, udając się na wycieczkę lub z wizytą do znajomych warto przed wyjazdem dowiedzieć się jakie przywileje przysługują przebywającym w danym kraju osobom w razie wypadku. Do kogo zwrócić się o pomoc prawną i na jakie odszkodowania można liczyć.


Budowa, budowa domu
Author: A Repository (best viewed in Sets)
Source: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, samochodowe, w miejscach użyteczności publicznej. W sytuacji gdy poszkodowany miał wypadek nie z własnej winy, może ubiegać się o odszkodowanie. Ważne, aby wniosek o odszkodowanie złożyć do trzech lat po zdarzeniu. Informacji na temat przysługujących odszkodowań można szukać np. w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Wypadki przy pracy mogą być następstwami wielu przyczyn. Jedną z nich jest brak zorganizowanego przez pracodawcę szkolenia, stanowiący zagrożenie sprzęt lub zaniedbanie pracownika. Zaistniały wypadek trzeba bezzwłocznie zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków. Jeżeli winny jest pracodawca, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

W razie wypadku samochodowego zwrot odszkodowania może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do warsztatu samochodowego, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, koszty wynajmu pojazdu zastępczego, odszkodowanie za dewastację mienia, pobyt w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone poprzez niezdolność do pracy zarobki.

W celu przyspieszenia procesu odzyskania pieniędzy ranny powinien zawiadomić policję, zrobić i przygotować zdjęcia uszkodzonego pojazdu oraz miejsca wypadku, a także zwrócić się z prośbą do świadków o zeznania oraz dane kontaktowe. Zebrana dokumentacja ułatwi pracę prawnikom – uwiarygodni zaistniałą sytuację, przez co oczekiwanie na przysługujące odszkodowanie będzie przebiegało sprawniej. Obowiązkiem sprawcy wypadku jest udostępnienie swoich danych poszkodowanemu oraz zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu użyteczności publicznej to m.in. wypadek podczas jazdy komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, budynkach i placówkach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego zaraz po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku komunikacyjnego. Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i pojechać do lekarza.

Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć sprawnie odszkodowanie za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była kompletna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Kwota odszkodowania to suma trzech części. Jedną z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny pokrzywdzonego. Jego wysokość zależy od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności. Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości.

Nie wahaj oraz zobacz w najnowszej treści (https://bhp-online.com/ocena-ryzyka-zawodowego-sekretarka-w-kancelarii-prawnej-p5270), jak podchodzi do takiego tematu inny redaktor - jego wpis też jest bardzo interesujący!

Dotyczą one konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego pojazdu i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na wypłatę należnego odszkodowania można czekać od 3 miesięcy do 12 miesięcy lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana. Wartości kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Wypłata rekompensaty może być różna mimo analogicznej sytuacji. Koszty obsługi prawnej pokrywa przeważnie ubezpieczyciel sprawcy wypadku.

Tags: auta, wypadki, Rehabilitacja, Pracodawcy, koszty, odszkodowania, zdarzenia, rekompensata, renta