Wiedza na temat tego co powoduje pożary pomaga zapobiec wielu niebezpieczeństwom

Posted on 15/10/2020 9:52am

Wszyscy oglądaliśmy seriale, gdzie nieustraszeni strażacy męczyli się z ogniem. Jednak mało jest seriali, które pokazują jak rzeczywiście wygląda zawód strażaka. Tak, więc to nie tylko bieganie i lanie wody na płonące budynki to o wiele więcej.

instrukcja przeciwpożarowa
Author: Oregon Department of Forestry
Source: http://www.flickr.com
ALARM PRZECIWPOŻAROWY
Otóż strażacy zanim zaczmą zawodowo zajmować się gaszenie ognia muszą przejść duża ilość testów i w dodatku muszą być niezmiernie sprawni fizycznie.

Zobacz, co opublikowano w najnowszym tekście (http://www.tuv.com/poland/pl/analizy-badania-chemiczne-i-fizykochemiczne.html) - to także dotyczy tej samej kwestii, zatem zapewne również Cię zaintryguje.

Strażacy uczestniczą też w pisaniu wstępnych wersji instrukcja ppoż (-> sprawdź dodatkowe informacje na Wszyscy, kto miał kiedyś do czynienia z ogniem powie, że o wiele ważniejsza jest profilaktyka niż gaszenie skutków. Otóż każdy powinien poznać w swym życiu instrukcję przeciwpożarową. Zapisane jest w niej między innymi to jak należy się zachować by nie powstał ogień i co zrobić, jeżeli ogień mimo naszej ostrożności powstanie i zacznie się rozprzestrzeniać.

NIE PANIKUJ
Ludziom wydaje się, że pożary są tylko w filmach, lub gdzieś kilkaset kilometrów od nich, do momentu, gdy sami znajdą się w sytuacji, gdy ogień może zagrozić ich życiu. Często ludzie wpadają w panikę, bo nie wiedzą, co robić. Nie zawsze odruchowe działania są wskazane, bo mogą one nam jedynie zaszkodzić. Mało jest osób, które potrafią zachować stoicki spokój i bez szkolenia samemu w odpowiedni sposób się zachować.

Sprawdź ten link - ta wyczerpująca treść (http://www.pischool.pl/kontakt) ujawni zupełnie nową dawkę informacji na temat, który być może okazać się warty uwagi!

Stąd też tak ważne są szkolenia ppoż ((link do artykułu)). Szkolenia związane z ochroną przeciwpożarowej powinny być przeprowadzone w każdej szkole, we wszystkich miejscach pracy, przynajmniej raz na cztery lata. Jeżeli ludziom, co jakiś czas będzie się powtarzało to samo to na sto procent nareszcie zapamiętają, co muszą robić.

Szkolenia w tej kwestii są prowadzone w Warszawie i w wielu innych dużych miastach naszego kraju. W Warszawie firmy zajmujące się szkoleniami z ppoż są w stanie dojechać do konkretnej firmy i tam przeprowadzić spotkanie mające na celu przedstawić to w jaki sposób zachowywać by do pożaru nie doszło i co zrobić, gdy jesteśmy świadkami wybuchu pożaru lub kiedy znajdziemy się w sytuacji sam na sam z ogniem. Należy jednak pamiętać, że żywioł ognia jest nieokiełznany i czasem nie wszystkie instrukcje będziemy mogli zastosować gdy będziemy chcieli uporać się z żywym ogniem. Każdy pożar są inne, dlatego jest to tak niebezpieczna sprawa. Dlatego również tak istotne jest by mówić ludzi, co można a czego w żadnym wypadku nie powinni robić, gdy okaże się , że trzeba walczyć z ogniem.

Tags: Filmy, szkolenia, spotkanie, pożar, strażacy, przeciwpożarowy