Wiedza na temat tego co powoduje pożary pomaga zapobiec wielu niebezpieczeństwom

Posted on 04/12/2017 10:16am

Wszyscy oglądaliśmy seriale, gdzie nieustraszeni strażacy męczyli się z ogniem. Jednak mało jest seriali, które pokazują jak rzeczywiście wygląda zawód strażaka. Tak, więc to nie tylko bieganie i lanie wody na płonące budynki to o wiele więcej.
instrukcja przeciwpożarowa
Author: Oregon Department of Forestry
Source: http://www.flickr.com
ALARM PRZECIWPOŻAROWYOtóż strażacy zanim zaczmą zawodowo zajmować się gaszenie ognia muszą przejść duża ilość testów i w dodatku muszą być niezmiernie sprawni fizycznie. Strażacy uczestniczą też w pisaniu wstępnych wersji instrukcja ppoż (-> sprawdź dodatkowe informacje na induko.pl/). Wszyscy, kto miał kiedyś do czynienia z ogniem powie, że o wiele ważniejsza jest profilaktyka niż gaszenie skutków. Otóż każdy powinien poznać w swym życiu instrukcję przeciwpożarową. Zapisane jest w niej między innymi to jak należy się zachować by nie powstał ogień i co zrobić, jeżeli ogień mimo naszej ostrożności powstanie i zacznie się rozprzestrzeniać.

NIE PANIKUJLudziom wydaje się, że pożary są tylko w filmach, lub gdzieś kilkaset kilometrów od nich, do momentu, gdy sami znajdą się w sytuacji, gdy ogień może zagrozić ich życiu. Często ludzie wpadają w panikę, bo nie wiedzą, co robić. Nie zawsze odruchowe działania są wskazane, bo mogą one nam jedynie zaszkodzić. Mało jest osób, które potrafią zachować stoicki spokój i bez szkolenia samemu w odpowiedni sposób się zachować. Stąd też tak ważne są szkolenia ppoż ((link do artykułu)). Szkolenia związane z ochroną przeciwpożarowej powinny być przeprowadzone w każdej szkole, we wszystkich miejscach pracy, przynajmniej raz na cztery lata. Jeżeli ludziom, co jakiś czas będzie się powtarzało to samo to na sto procent nareszcie zapamiętają, co muszą robić.Szkolenia w tej kwestii są prowadzone w Warszawie i w wielu innych dużych miastach naszego kraju. W Warszawie firmy zajmujące się szkoleniami z ppoż są w stanie dojechać do konkretnej firmy i tam przeprowadzić spotkanie mające na celu przedstawić to w jaki sposób zachowywać by do pożaru nie doszło i co zrobić, gdy jesteśmy świadkami wybuchu pożaru lub kiedy znajdziemy się w sytuacji sam na sam z ogniem. Należy jednak pamiętać, że żywioł ognia jest nieokiełznany i czasem nie wszystkie instrukcje będziemy mogli zastosować gdy będziemy chcieli uporać się z żywym ogniem. Każdy pożar są inne, dlatego jest to tak niebezpieczna sprawa. Dlatego również tak istotne jest by mówić ludzi, co można a czego w żadnym wypadku nie powinni robić, gdy okaże się , że trzeba walczyć z ogniem.

Tags: Filmy, szkolenia, spotkanie, pożar, strażacy, przeciwpożarowy