Wodny transport

Posted on 07/11/2019 1:13pm

Morska spedycja to jedna z głównych dróg transportu. Jest to przewóz ludzi lub towarów przez wody morskie lub śródlądowe, w celach pozyskania pieniędzy. Dużą pozytywną stroną jest to, że transport morski ułatwia przetransportowanie dużych ilości towaru na wielkie odległości.
Author: cliff1066
Obecnie ma on znikomy procent w transporcie pasażerskim. Dzieje się tak dlatego, że tego typu podróż trwa zdecydowanie długo. Podróżnicy chętniej wybierają na przykład samolot. Zazwyczaj w krajach o mocno rozbudowanej linii brzegowej statków używa się jako środka lokomocji, a jest to przeważnie prom. W pozostałych przypadkach jest to transport towarów.Podział łodziRodzaj statku, którego się używa zależy przede wszystkim od długości podróży oraz wielkości towaru. Masowców używa się do przewozu towaru suchego, takiego jak nawozy mineralne, ruda, węgiel. Transport drobnicowy (z agencją Itl Omega przewożą statki zwane drobnicowcami. Jest to przewóz rzeczy małych, liczonych na sztuki i zapakowanych w skrzynkach lub beczkach. Za pomocą tankowców odbywa się transport płynów, natomiast chemikaliów za pomocą chemikaliowców. Każdy statek posiada swoje własne preferencje i przystosowany jest do innych funkcji.

Mierzeja Helska, morze
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
Środek płatniczyŚrodek płatniczy określający cenę za dostarczenie produktów drogą wodną, to fracht morski. Koszt uzależniony jest zawsze od wielkości towaru i długości podróży. Wypłaca się go zazwyczaj po przewiezieniu produktów w nieuszkodzonym stanie do celu. W Polsce największe porty znajdują się w Gdański i Szczecinie. transport na terenie Poznania morski z Chin to w tych portach najczęstsze dostawy. W transporcie można wyróżnić pojedyncze rodzaje- kabotażowy, liniowy, trampowy i wahadłowy. Jest to podział ze względu na rodzaje tras oraz długości podróży. Przykładowo transport kabotażowy to żegluga między portami w jednym kraju. Statki pływające wahadłowo to te, powiązane wyłącznie z dwoma brzegami. Liniowo podróżuje się według określonych planów i grafików. Największy odsetek transportu wodnego to przede wszystkim żegluga morska.

O ile szukasz agencji celnej, która będzie skutecznie reprezentować twoje przedsiębiorstwo przed agencjami państwowymi, do Google wklej sformułowanie według schematu „agencja celna miasto” (przykładowo: „agencja celna w Warszawie”).

Tags: transport, agencja celna, fracht