Zapożyczenia to krótka droga do problemów. Gdy nie jesteś zmuszony – nigdy nie pożyczaj!

Posted on 31/01/2019 7:43am

Dużo lepiej jest mniej wydawać niż korzystać z pomocy finansowej wielorakich instytucji proponujących szybką gotówkę na dany okres. Choć pożyczki niekiedy są nęcące, bo pozwalają zrealizować szybko konkretne plany, finanse z nich pozyskane zwykle nie są warte ceny, jaką przyjdzie za nie zapłacić.


Windykacja
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Kwota comiesięcznej raty to nie wszystko. Kredytodawcy wielokroć nęcą niską sumą do okresowego spłacania. Zanim poddamy się sugestii, należałoby drobiazgowo wczytać się w warunki i dowiedzieć się ile gotówki faktycznie otrzymamy, a ile będziemy musieli oddać. Nie ma wątpliwości, że dziesiątki tysięcy złotych, które w ten sposób zaprzepaścimy są wiele warte i to właśnie na nie musimy później zapracować.

Generalnie - kredyty mimo wszystko są dla ludzi, ale tylko dla tych mądrych. Jeśli pozyskanie pożyczki pozwoli Ci go pomnożyć: nie krępuj się! Jednak jeśli w grę wchodzi zrealizowanie marzenia o odległej wyprawie, przemyśl, czy nie straszna Ci jest ewentualna windykacja należności - . Na pewno różnego gatunku oferty brzmią nieźle na początku. Aktualnie jednak tak dużo się słyszy o rozczarowanych frankowiczach oraz wszędzie współczuje się osobom zadłużonym, iż oczywistością staje się to, że pożyczki konsumenckie to brama do długotrwałego lęku o jutro, a czasem nawet nerwicy.


Nim to sobie zafundujesz – przemyśl, czy warto. Każdy wie, że windykacja należności do przyjemnych nie należy. Porusza zarówno tych, którzy z własnej woli brali kredyty, jak i tych, którzy robili to z konieczności. Wierzyciel ma prawo do przyjęcia z powrotem środków i koniecznie trzeba o tym pamiętać w chwili otrzymania kolejnej cudownej oferty szybkich pożyczki na moment.Jeżeli już dotarło do tego, że masz kredyt – postaraj się nie wkraczać w pętlę zadłużenia. Kolejna pożyczka na spłatę starej prowadzi jedynie do tego, że dług będzie narastał i wydłuży się okres jego spłaty. Nie potrzebujesz takich zasadzek. Pomyśl lepiej, jak możesz odkładać, niż jak wydać następne pieniądze, których nie masz na koncie. Zwróć uwagę, iż drobne wydatki często w perspektywie dłuższego okresu dają największe straty. Pamiętaj o tym, gdy znowu będziesz sięgał po zbędne przyjemności.

Tags: pieniądze, finanse, kredyty, gotówka, straty