Zmień swój wizerunek na rynku usług

Posted on 18/08/2017 7:41am

Coraz więcej firm i przedsiębiorstw dostrzega obecnie rolę tworzenia swojego wizerunku na rynku, a także pozytywnych relacji z obecnymi i ewentualnymi klientami. Po to wprowadzany jest tak zwany marketing relacji. Polega on na założeniu, że wartością najważniejszą jest zrozumienie klienta i jego potrzeb. Zadowolenie klienta z działania przedsiębiorstwa jest niezwykle ważne, ponieważ nierzadko wpływa korzystnie na budowany wizerunek firmy.


Jedna z zasad marketingu relacji mówi o tym, że należy bardziej skupiać się na zaspokajaniu potrzeb klienta teraźniejszego, niż na próbach pozyskiwania nowych. Nie powinno się w całej działalności zapominać o własnych pracownikach i ich prawach. Komunikowanie się z partnerami powinno odbywać się w miłej, dobrej atmosferze.

Programy motywacyjne

Programy motywacyjne, zwane również lojalnościowymi, są niezwykle chętnie wykorzystywane przez firmy.
pieniądze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Są one częścią marketingu relacji. Są sposobem na budowanie zaufania nabywcy do określonej marki, czyniąc ją bardziej popularną. To z kolei pozwala na zwiększenie sprzedaży danego towaru, czyli na większy zysk. Statystycznie programy tego typu w największej części są rozpoznawane przez osoby o wyższym poziomie wykształcenia, oni też są najczęstszymi ich uczestnikami. System lojalnościowy rzadziej natomiast dociera do osób niewykształconych, a także do ludzi starszych. Generalny poziom poinformowania o nim jest ciągle niski. Nabywcy często korzystają z programów lojalnościowych nieświadomie.

Programy motywacyjne w Polsce

W Polsce także prowadzonych jest wiele programów lojalnościowych >> więcej tutaj. Zaufanie do takich udogodnień deklaruje coraz większa liczba Polaków. Najchętniej wykorzystywane programy lojalnościowe w Polsce to Tesco Clubcard, Orlen Vitay, program Rodzinka zarządzany przez sieć Carrefour oraz karta Payback. Do tego rodzaju programów zaliczają się również wszelkiego rodzaju karty stałego klienta, które można wyrobić np. w niektórych aptekach. Niedawno wprowadzonym rozwiązaniem jest program motywacyjny „Rossnę”, organizowany przez sieć drogerii Rossmann. W ramach tej akcji oferowane są kilkuprocentowe upusty na akcesoria dla niemowląt, nabywane w tych sklepach przez rodziców dzieci.

Tags: polska, programy, klient, Tesco, Rossmann, system, marketing, Orlen